MARŠRUTI / Abava / Kandava -Renda

# Kandava.

# Akmens mūra tilts Kandavā- vecākais laukakmens tilts Latvijā, uzbūvēts 1873. gadā.

# Čužu purva taka- dabas liegums 1 km no Kandavas Abavas senlejas dabas parka teritorijā. Teritorijas apskates nolūkos ir izveidota un labiekārtota dabas izziņas taka (2,1 km), kas iepazīstina ar vienīgo krūmu čužas savvaļas augšanas vietu Latvijā un aizved līdz sēravotam.

# Zvejnieku tilts- Nepabeigts dzelzsbetona tilts pāri Abavai. 

# Velnakmens un Velnala- Velnakmens ir iesarkanas krāsas, ovāls akmens ar apkārtmēru - 15 m, te paveras skats uz Abavas senleju. Līdzās gravā smilšakmens atsegums ar divām alām. Lielākā no tām - Velnala. Tās garums 8,5 m, augstums 2,4 m, platums ~ 1 m. Attālums no upes: 100 m 

# Tūrisma centrs “Plosti”

# Sabile- aiz Sabiles Abava kļūst krietni rāmāka un lēnām plūst cauri mežam. Krasti kļūst stāvāki un parādās pirmās ap 15m augstās kraujas. 

# Pēc 6 km Abavas Rumba- apmēram 1 m augsts un 35 m plats ūdenskritums, kas izveidojies Abavas straumei plūstot pāri dolomīta slieksnim. Laivotājiem ieteicams laivas apnest ap rumbas labo pusi.

# Sventes dzirnavas-  Netālu no Sabiles, aiz Virbupes ietekas Abavā, atradušās 1909.gadā celtas dzirnavas. No dzirnavām vairs pāri palikušas tikai drupas. Ir trošu ceļš pāri Abavai jeb tā sauktais ” trulītis” – gaisa tramvajs.

# Veģi.

# Laupītāju ala- Abavas labā pamatkrasta nogāzes vidū – aptuveni 250 metru no Māras kambariem uz austrumu pusi pa mežonīgu gravu – var nonākt līdz Laupītāju alai. Mēļo, ka 19. gadsimtā laupītāji uzbrukuši laivām, kas braukušas pa Abavas upi, un mantu viņi slēpuši šajā alā. Alā var ieiet pietupjoties, pēc tam gan kādu brīdi var iztaisnoties visā augumā, bet tad atkal, lai tiktu uz priekšu, jālien uz vēdera. Šādi alu var izložņāt 11 metru dziļumā. 

# Māras kambari- Trīs alas gaišajā smilšakmenī (augšdaļā - lodīšu smilšakmenī) Abavas labā krasta sāngravā, apm. 6 km augšpus Rendas un 400 m uz A no Jaunlanku mājām. 

# Renda.

 

INFO:

  • Sarežģītība: Iesācējs
  • Starts:: Kandava
  • Finišs: Renda
  • garums: 49km
  • laiks: 2 dienas
  • naktsmītnes: naktsmītnes nav
  • Šķēršļi: